Beh zdravia 2016 Doporučený

sobota, 30 apríl 2016 08:00 Napísal(a) 

V posledný aprílový deň sa pravidelne uskutočňuje najväčšie športové podujatie v našom meste s názvom Beh zdravia. Tento rok sa 30. apríla 2016 uskutoční už jeho 37. ročník.

Stiahnuť prílohy:

Beh zdravia

V posledný aprílový deň sa pravidelne uskutočňuje najväčšie športové podujatie v našom meste s názvom Beh zdravia. Tento rok sa 30. apríla 2016 uskutoční už jeho 37. ročník.

Zlomovým bol zrejme 35. ročník, ktorého sa zúčastnilo v hlavnom preteku 136 priaznivcov tohto športu, pretože prelomil "magickú stovku". Väčšina predchádzajúcich ročníkov mávala počet zúčastnených pohyboval okolo stovky. Rovnako rastúci trend bol vidieť aj ostatný rok, keď sa na štart hlavnej disciplíny postavilo až 162 bežcov. O toto podujatie je rastúci záujem, čo potvrdzuje množstvo priaznivcov tohto športu z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Ukrajiny.

Tradičná trať je dlhá 10 km a vedie od centra mesta z pred Mestského úradu v Turčianskych Teplíc cez Lesopark Bôr a späť. Okrem tohto behu je do programu zaradení aj Beh pre detí a Beh Tepličanov. Minulý rok bol premiérovo zaradený aj HOBBY okruh na 5 km.

Dúfame, že progres z predchádzajúcich dvoch ročníkov bude pokračovať aj túto sezónu a počet účastníkov v hlavnej disciplíne bude atakovať novú hranicu - "dvestovku" a zároveň budeme radi, ak aj naše Turistické noviny pomôžu prilákať pár priaznivcov a nadšencov tohto športu.

Ak sa chcete zaregistrovať na "Beh zdravia", môžete na to využiť elektronický "Registračný formulár", ktorý je uvedený na tejto stránke: Beh zdravia - Registračný formulár

Pre prvých 300 bežcov, ktorí budú mať uhradené štartovné, majú organizátori pripravený malý darček. Elektronická registrácia bude možná len do 26. apríla 2016. V prípade, že na registráciu nevyžijete elektronický formulár, môžete sa zaregistrovať osobne na prízemí Mestského úradu Turčianske Teplice v deň behu pred jeho štartom. Prezentácia elektronicky zaregistrovaných bežcov a registrácia ostatných bežcov sa začne vo vestibule mestského úradu 30. apríla o 13:30 hodine.

/zdroj: autor, www.turciansketeplice.sk/

Naposledy zmenené utorok, 19 apríl 2016 17:58
Čítať 808 krát
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Marek Ďördík

„Milujem túlanie sa po prériách. Tam sa cítim voľný a štastný. Ale keď sa usadíme, strácame farbu a umierame." (Satanta, Kiowa)

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky