Zverejnené v Cykloturistika

Čremošnianska rýchlovka Doporučený

piatok, 22 apríl 2016 08:06 Napísal(a) 

Čremošnianska rýchlovka je okruh, ktorý je možný absolvovať ako rýchly tréningový okruh po práci, alebo len tak pre chuť. .

POPIS TRASY:

Začiatok okruhu môžeme považovať v Lesoparku Bôr pri meste Turčianske Teplice pri pamätníku Slovenského národného povstania.

Odtiaľ vyrážame po "pieskovej ceste", kde stále stúpame bez odbočenia cca 3 km. Dostávame sa do výšky 750 m. Odbočíme doľava cez horu a diviačiu lúku až na tzv. Urpín.

Po prehupnutí sa na asfatku, opäť stúpame do najvyššieho bodu na Čremošnianskych lúkach 830 m. Naskytajú sa nám nádherné výhľady na celú Turčiansku kotlinu ale tiež na hrebene Malej i Veľkej Fatry. Pokračujeme po lúkach okolo bývalých drevených bránok. Tu sa napojíme na tzv. trasu zelenej nohy, kde nájdete aj túto značku a prechádzame na azda najkrajší zjazdový úsek celej trate. Striedajú sa tu perfektné lesné chodníky a klopené prejazdy chodníka v nádherne vyjazdených žľaboch.

Dostaneme sa až nad obec Háj, kade po lúkach prejdeme až na okraj obce a pokračujeme buď po ceste do Teplíc, alebo môžeme zvoliť ajternatívu popri vodárni s prechodom ku bani a späť k pamätníku.

Je do stredne náročný okruh s trvaním cca hodinu, pri svižnejšej jazde aj menej. Dĺžka trate (okruhu) je cca 12,5 km s prevýšením 380 metrov.

/zdroj a materiály: KPHC/

/autor popisu trate: Daniel Vríčan/

Za spoluprácu ďakujeme "Daňasovi", ako aj celému KPHC :-).

Naposledy zmenené piatok, 21 júl 2017 11:30
Čítať 824 krát
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Označené v
Marek Ďördík

„Milujem túlanie sa po prériách. Tam sa cítim voľný a štastný. Ale keď sa usadíme, strácame farbu a umierame." (Satanta, Kiowa)

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky