Zverejnené v Cykloturistika

Peter Vričan - otec horskej cyklistiky v Turčianskych Tepliciach

štvrtok, 16 apríl 2015 08:00 Napísal(a) 

Horská cyklistika v meste Turčianske Teplice bola s Petrom Vričanom spojená veľmi úzko dlhé roky, dával do nej všetko. Jeho životom bol pohyb, či už na bicykli, na lyžiach alebo len tak pešo v lese. Jeho celoživotným poslaním bola práca s mládežou – venoval sa jej od bežeckého lyžovania až po cyklistiku.

Pre slovenskú horskú cyklistiku vychoval mnohé talenty, ktoré získali majstrovské tituly, a stále pracoval s novými. S deťmi bol takmer denne. V roku 1996 založil Klub priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice, s ktorým vznikla pod jeho vedením tradícia organizovania podujatia otvorenia sezóny MTB XCO TURIECKAP v Turčianskych Tepliciach.

Jeho láska a nadšenie k príprave perfektných tratí na preteky ho, žiaľ, stála život. Týždeň pred poslednými pretekmi išiel vylepšiť trať v novom úseku, ktorý vymyslel, naplánoval a vyrobil tak, aby bola ideálna na ostrý štart. 12. apríla 2015 sa však už domov z hory nevrátil. Vždy sa snažil pomôcť a pripraviť všetko na jednotku, či to bolo pre rodinu, priateľov alebo známych. Jeho plány boli ešte veľké, veď v budúcom roku oslávi jeho klub dvadsať rokov existencie. Zanechal tu pre nás všetkých veľký odkaz, ako tvoriť kvalitné projekty, mal cit na šikovné a ctižiadostivé deti, ktoré ho mali rady. Snahou nás všetkých bude neúnavne pokračovať v tom, čo Peter počas svojich 66 rokov života vybudoval, čomu venoval toľkú energiu a zápal. Nezabudneme na spoločne strávené chvíle, prvé usmernenia, prvé preteky, milé i tvrdé, ale zároveň férové slová. Taký ostaneš v našich hlavách a srdciach. Bol si skvelým otcom i priateľom nás všetkých. Ďakujeme za všetko, čo si pre nás robil!

Na Peťa Vričana nikdy nezabudneme, a preto aj tradičný TURIECKAP ponesie jeho meno, pretože tieto preteky budú mať podtitul Memoriál Petra Vričana.

/zdroj: autor, Daniel Vričan/

/foto: www.kphc.sk/

Naposledy zmenené utorok, 15 marec 2016 19:10
Čítať 1207 krát
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Marek Ďördík

„Milujem túlanie sa po prériách. Tam sa cítim voľný a štastný. Ale keď sa usadíme, strácame farbu a umierame." (Satanta, Kiowa)

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky