Zverejnené v Cykloturistika

Sklenársky okruh - neoznačená trať Klubu priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice Doporučený

štvrtok, 21 apríl 2016 15:04 Napísal(a) 

Vďaka spolupráci s Klubom priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice (ďalej len "KPHC") predstavujeme na našich stránkach prvú neoznačenú trať z ich "dielne" s názvom Sklenársky okruh.

Stiahnuť prílohy:

Sklenársky okruh môžeme špecifikovať ako veľmi nenáročnú trať, ktorá je vhodné aj pre trekingové bicykle.

POPIS TRASY:

Začíname odbočením vpravo pri autobusovej zastávke v časti Dolná Štubňa. Za železničným priecestím pokračujeme po asfaltovej ceste popri areáli miestneho družstva, ktoré obchádzame pravou stranou. Kocháme sa pohľadmi na šíre polia, ktoré nás obklopujú, po pravej strane schátraný areál bývalého letiska. Následne pokračujeme po asfaltovej ceste cez Rovnú horu smerom k obci Sklené, v hore začína ľahké stúpanie, v ktorom sa snažíme všetkým dokázať, že na to máme a šľapeme naplno :)

Pozor! Nedajme sa strhnúť rýchlejším kamarátom a v správny moment tempo zmiernime. Po výjazde z hory zabočíme mierne vpravo a asi po 500 metroch odbočíme z asfaltovej cesty doprava na poľnú pieskovú cestu, ktorou pokračujeme asi 2 km. Zhruba po tejto vzdialenosti odbočíme z cesty doľava. Ak odbočku minieme, nič sa nedeje, ocitneme sa pri rieke Turiec a brode cez ňu, stačí sa otočiť a pár sto metrov sa vrátiť.

Po odbočení prechádzame lesnou cestou, nikde neodbočujeme, miernym stúpaním sa po 2 km ocitneme na rázcestí - tu odbočíme po kedysi asfaltovej ceste (update: cesta je nanovo vyasfaltovaná!) doprava, ešte chvíľu ľahko stúpame a následne začína klesanie s množstvom zákrut. Po tejto ceste bez odbočovania dôjdeme až do obce Dubové, v ktorom hneď po vjazde do dediny odbočíme doprava. Návrat je po asfaltovej ceste cez osadu Požehy, za nimi pomedzi rybníky a miernym stúpaním až do mesta Turčianske Teplice.

Terén tohto výjazdu je nenáročný s miernymi stúpaniami, povrch je asfalt a poľné i lesné cesty. Okruh tiež voláme rodinný alebo "pre matky s deťmi" :) Dĺžka trate je 28 km.

/zdroj a materiály: KPHC/

/autor popisu trate: Branislav Bugár/

Za spoluprácu ďakujeme Braňovi, ako aj celému KPHC :-).

Naposledy zmenené pondelok, 22 august 2016 17:15
Čítať 1191 krát
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Označené v
Marek Ďördík

„Milujem túlanie sa po prériách. Tam sa cítim voľný a štastný. Ale keď sa usadíme, strácame farbu a umierame." (Satanta, Kiowa)

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky