Dobročinný projekt #PomáhameĎalej v OC Galéria Martin

streda, 25 júl 2018 13:25 Napísal(a) 

Po Bratislave a Banskej Bystrici smeruje projekt #PomáhameĎalej do Martina. Jeho cieľom je predstaviť úspešné projekty z celého Slovenska. Od 26. do 28. júla budú mať návštevníci OC Galéria možnosť spoznať 9 najlepších projektov zo severného Slovenska. V rámci výstavy už podporených projektov umožní organizáciám v jednotlivých krajoch získať finančnú i nefinančnú podporu – automobil Volkswagen up! na 1 rok.

 

„Projekt #PomáhameĎalej vznikol pri príležitosti oslavy 10 rokov Nadácie Volkswagen Slovakia. Chceme ním podčiarknuť kontinuitu našej pomoci verejno-prospešným projektom a organizáciám. Do konca roka máme pripravené viaceré výstavy v slovenských mestách. Desiatkam organizácií dáme možnosť predstaviť svoje projekty verejnosti a zároveň získať podporu pre svoj cieľ. Najbližšie sa vidíme už 26. júla v Martine,“ hovorí Alexandra Pappová, projektová manažérka Nadácie Volkswagen Slovakia.

 

O priazeň verejnosti sa medzi inými bude uchádzať aj Základná škola s materskou školou Rudolfa Dilonga z Trstenej s projektom ,,Na ihrisku, na ceste, správame sa bezpečne“. Jeho cieľom je vytvoriť  a namaľovať  hraciu plochu – dopravné ihrisko a cez zážitkové učenie a aktívnu účasť detí priamo na hracej ploche podporiť  záujem o dopravnú výchovu v materskej škole. Formou didaktických hier, edukačných činností a výrobou dopravných značiek i dopravných prostriedkov deti získali vedomosti i skúsenosti, čím sa zlepšila ich bezpečnosť na cestách. Za pomoci rodičov a učiteľov sa vytvorila a namaľovala hracia plocha – dopravné ihrisko, ktorú využívajú žiaci nielen materskej, ale i základnej školy.  Vďaka projektu sme kúpili dopravné prostriedky, dopravné značky, prilby i dopravný koberec a lego, ktoré využívame v interiéri i exteriéri materskej školy.

 

V Martinskom obchodnom centre Galéria na návštevníkov výstavy celkovo čaká 9 projektov v rámci severného Slovenska, moderovaný sprievodný program ako aj hudobné vystúpenie speváčky Ronnie. Od 16tej hodiny sa priamo v nákupnom centre budú môcť zapojiť do viacerých interaktívnych inštalácií či zúčastniť sa tomboly. Otvorením trojdňovej výstavy vás prevedie herečka Broňa Kováčiková, ktorá všetky prezentujúce organizácie vyspovedá priamo na mieste.

 

Výstave predchádza mesačné Facebookové hlasovanie, ktorého víťaz na rok do užívania dostal nový Volkswagen up! aj s príspevkom na pohonné hmoty. Jedna z organizácií zároveň získa finančnú podporu 2000 eur na realizáciu projektu. Bližšie informácie o výstave projektov nájdete TU. Projekty je aktuálne možné podporiť hlasovaním na Facebooku Nadácie Volkswagen Slovakia.

 

Zdroj: www.nadacia-volkswagen.sk, DIVINO, s.r.o.

Foto: DIVINO, s.r.o.

 

Naposledy zmenené nedeľa, 28 október 2018 10:20
Čítať 1063 krát
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Marek Ďördík

„Milujem túlanie sa po prériách. Tam sa cítim voľný a štastný. Ale keď sa usadíme, strácame farbu a umierame." (Satanta, Kiowa)

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky