Zverejnené v Vrchy a pohoria Turca

Lesopark Bôr

piatok, 29 január 2016 23:00 Napísal(a) 

Lesopark Bôr je neoddeliteľnou súčasťou mesta Turčianske Teplice po celú jeho históriu, ktorá ponúka jeho obyvateľom, ale aj návštevníkom a turistom kratšie i dlhšie prechádzky spojené s poznávaním jeho okolia, prírody a s množstvom možností na relax.

Ak zatúžite po čerstvom vzduchu, odporúčame vám cca 3,5 hodinovú prechádzku lesoparkom Bôr. Lesopark Bôr je neoddeliteľnou súčasťou mesta Turčianske Teplice po celú jeho históriu, ktorá ponúka jeho obyvateľom, ale aj návštevníkom a turistom kratšie i dlhšie prechádzky spojené s poznávaním jeho okolia, prírody a s množstvom možností na relax. Opekanie v prírode, hry alebo samotné prechádzky týmto lesom nie sú náročné, ako fyzicky tak časovo. Pre tých ktorý radi trávia viac času v prírode odporúčame dlhšie trasy.

V Lesoparku Bôr od leta 2014 opäť funguje Náučný chodník. Hneď na jeho začiatku sa nachádza Pamätník SNP, od ktorého vedie cesta k maličkému jazierku s domácim názvom "Baňa".

Okrem turistických atrakcií sa tu uskutočňujú aj športové akcie ako napríklad Beh zdravia a rôzne cyklistické preteky - Turieckap a preteky Slovenského pohára MTB XCO

Naposledy zmenené pondelok, 08 február 2016 23:48
Čítať 3479 krát
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Viac z tejto kategórie: « Drienok (vrch vo Veľkej Fatre)
Marek Ďördík

„Milujem túlanie sa po prériách. Tam sa cítim voľný a štastný. Ale keď sa usadíme, strácame farbu a umierame." (Satanta, Kiowa)

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky