Zverejnené v Turiec úvod

Turistické noviny

štvrtok, 14 apríl 2016 11:00 Napísal(a) 

Naše internetové Turistické noviny vznikli z námetu tlačovej verzie Turčianskoteplických turistických novín, ktorých 1. vydanie sme vypustili do sveta na jar v roku 2014, keď som pracoval na Mestskom úrade v Turčianskych Tepliciach.

Turistické noviny:: pôvodná tlačová verzia Turistické novinylightboxTuristické noviny:: pôvodná tlačová verzia

Tento projekt považujem za svoje "dieťa", ktoré má veľký potenciál hlavne, čo sa týka propagácie nášho regiónu a cestovného ruchu. Veľkou výhodou tohto propagačného materiálu bola hlavne jeho možná variabilita, možnosť zmeny v každom ďalšom vydaní, pretože sme ho robili a pripravovali s bývalými kolegami vo vlastnej réžii a za nízke náklady.

Táto novinová verzia mala celkom pozitívne odozvy v odbornej sfére, ale aj laickej verejnosti. Medzi najväčších nadšencov tejto myšlienky patril môj kolega, Peter Pečner, ktorému sa zrodila myšlienka na vytvorenie online verzie turistických novín, ktorá ma samozrejme ihneď zaujala. Takže Peťo je autorom a tvorcom tejto stránky, jej grafického dizajnu, ako aj všetkých technických záležitostí. Niekoľko mesiacov nám síce trvalo, kým sme naše myšlienky pretavili do konkrétnej realizácie a 15. marca 2016 sme do sveta "vypustili" stránku www.turiec.turistickenoviny.sk. Na samotnom obsahu stránky a rôznych variáciách a vizualizáciach sa však už pracovalo niekoľko mesiacov predtým.

Našou najhlavnejšou myšlienkou je nesporne propagácia regiónu Turiec, všetkých jeho historických a významných pamiatok, prírodných krás, ale aj informovanie o podujatiach v našom regióne, rôznych zaujímavostí v Turci a v neposlednom rade aj o samotnej turistike a cyklotrasách. Samozrejme, chceme poskytnúť priestor aj pre reštauračné a ubytovacie zariadenia v regióne na vlastnú možnosť prezentácie a informácií pre návštevníkov Turca.

Jedným z dôvodom tejto propagácie je aj fakt, že podľa portálu www.slovakia.travel.sk v Top 10 na Slovensku nenájdete žiadnu zmienku o Turci, ktorý od nepamäti patrí medzi najvýznamnejšie lokality Slovenska. Turiec je dejiskom viacerých historických udalostí na Slovensku a našej krajine, ale aj svetu dala viaceré osobnosti politického a kultúrneho života Slovákov. Preto si myslíme, že región Turiec si určite zaslúži lepšie postavenie a záujem.

Snažíme sa postupne napĺňať stránku vlastnými materiálmi a fotografiami, ktoré však získavame postupne vrámci nášho voľného času. Celkom dobre sa nám rozbieha spolupráca s mestami Turčianske Teplice a Martin, taktiež s Prvým klubom Turistov Diviaky a ďalšie organizácie a nadšencov oslovujeme priebežne, ako napr. Klub priateľov horskej cyklistiky Turčianske Teplice, Klub biatlonu, bežecký spolok Turčianske Teplice atď. Všetkým, ktorí nám nejakým spôsobom pomohli, úprimne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu nielen s nimi, ale aj ďalšími, ktorí sa rozhodnú s nami spolupracovať.

Redakcia Turistických novín - Turiec

Naposledy zmenené streda, 27 apríl 2016 20:42
Čítať 2637 krát
Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)
Marek Ďördík

„Milujem túlanie sa po prériách. Tam sa cítim voľný a štastný. Ale keď sa usadíme, strácame farbu a umierame." (Satanta, Kiowa)

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky