Zverejnené v Turistika

Drienok - výstup 2017

pondelok, 04 september 2017 19:32 Napísal(a) 

Výstup na vrch Drienok (1 267,6 m n.m.) Použili sme modro značkovaný chodník z Rakše. Pravdepodobne asi najlepšia cesta, lebo po modrej išiel aj medveď pred nami, ale o tom neskôr.

Turistika na Drienok patrí medzi stredne náročné, až na strmé stúpanie hlavne pred vrcholom, v podstate ale nenáročná túra. Takže ideme po modrej značke po ceste z Rakše (dlho), potom po dažďoch úplne vyplavenej ceste a sme pri odbočke vľavo do lesa. Po niekoľkých metroch sme pri rozcestníku a pokračuje vľavo na vrchol Drienku (áno stále stúpame a už len hodinu na vrchol :-D ) Cestou a hlavne na vrchole Drienok, sa nám naskytnú skutočne nádherné výhľady na Turiec, ale aj Ostredok, Ploskú, Borišov, neskôr aj vysielač Krížna.

A ten medveď? No mal chudáčisko narazenú plastovú bandasku na hlave (ľudia nerobte bordel v prírode, prosím). Maca sme chvíľu strážili a kedže sme volali na kompetentné miesta o pár minút sa dostavili. Neskôr som sa dozvedel, že maco dostal uspávacie inekcie a plastovú prilbu mu zložili. Takže pozor na medvede. Inak počasie super, fotky tiež. Pekný deň.

zdroj/foto: autor

Naposledy zmenené nedeľa, 28 október 2018 14:40
Čítať 4656 krát
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Peter Pečner

Venujem sa regiónu Turiec, lebo som hrdý na jeho krásu, v ktorej môžem žiť.

Najpopulárnejšie

Ďalšie novinky